14.6. 2006 14:32
Zranění vypadalo v prvních okamžicích hrozivě, jak vás limituje?
Mám bolesti při chůzi. Ale bolí mě spíš to natažení než prasklina.
Jak se nyní léčíte?
Podstupuju tradiční procesy - elektroléčbu, pracujeme s magnety, chodím do bazénu. Chce to ale klid, hlavně se nesmí nic uspěchat.
Dlouho jste marodil s přetrženými kolenními vazy. Jak psychicky snášíte další zranění?
Nedá se nic dělat, naděje tam je. U kolene to bylo trošku jiný, to zranění bylo jasnější.
Po zápase vám poslal kytici předseda organizačního výboru Franz Beckenbauer...
To od něj bylo hezký. U kytky bylo i přání brzkého uzdravení.
Čeká vás nyní zápas s Ghanou, která musí po porážce s Itálií uspět. Po výhře by Česko mělo jistý postup. Byla by to výhoda před závěrečným utkáním s Itálií?
Klukům budu držet palce, abychom po výhře nad Ghanou už byli v klidu.
Kdybyste nebyl stoprocentně fit, šel byste do rizika a v případě potřeby nastoupil?
Nešel. Nebyl bych na hřišti nic platný. Leda kdyby byl nepříznivý stav a nebylo zbytí. Ale musel bych cítit, že aspoň deset minut
zvládnu.
Britský tisk vychvaluje Wengera za angažování Rosického

Tomáš Rosický při střídání v utkání proti USA.
Trenér londýnského fotbalového klubu Arsenal vypadá podle úterního listu The Guardian jako mudrc poté, co se na mistrovství světa zaskvěl Tomáš Rosický v zápase proti USA dvěma nádhernými góly. Teď už je prý jasné, proč Arséne Wenger zaplatil za přestup tvořivého záložníka z Borussie Dortmund 6,8 miliónu liber a anglická první liga se podle deníku má na co těšit.
LONDÝN - Podle The Times se z Rosického rodí hvězda turnaje. Pokud si fanoušci nebyli jisti, proč Wenger zaplatil podle The Times dokonce 8,5 milionu liber, pak po zápase s Američany už musejí být přesvědčeni, že trenér udělal výhodný nákup. Rosický si svým výkonem vysloužil nejen ovace Čechů, ale také ocenění neutrálů a dokonce i některých Američanů na stadionu.
Rosického hvězda začíná v Británii zářit natolik, že už i velká část rozhlasových a televizních novinářů se naučila skoro správně vyslovovat jeho příjmení, což právě pro Brity není jednoduché.